"יתמו חטאים מן הארץ ורשעים עוד אינם"

"אהבה" המילה הכי נפוצה, בינלאומית החוצה גבולות דת מין גזע גיל מיקום השכלה תרבות זמנים ואפילו  מכילה יחס לדומם צומח וחי. מה זו אהבה?! ואיך מתייחסים אליה בני ברוך ?

מה שמרגישים בלב, מה שמרגישים כשנוגעים, כמתגעגעים ממרחקים, התרגשות פתאומית ממראה עיניים " אהבה ממבט ראשון"? האם מרגשים בה שמחה או עצב, חום או קור, ערגה או קנאה, השתוקקות ודחיה? המון ביטויים  מנוגדים לה כמו "אהבה היא חיים", או "למות מאהבה".

זו המילה עם העצמה הגדולה ביותר בעולם שאנשים מוכנים לשלם הכול כדי להרגיש שזכו בה, למות אם איבדו אותה. להילחם כדי להשיג אותה, אפילו כדי להחליט שהיה להם רק רגע נשגב כזה. מתנועעים כעלים נדפים בין אושר עילאי וכאב בלתי ניתן להכלה. בלי שום מחשבה או הגיון שיכול להסביר למה?

מיליוני שירים מרטיטים ומרגשים נכתבו בשמה. ויצירות אמנות שונות כל כך נעשו כדי לנסות להביע  את השפעתה או להגדיר אותה. וכאילו היא מכילה הכול נוגעת בכל, אבל אין שום דבר  שמגדיר אתה באמת, בחיים שלנו. השבוע למדתי שאהבה היא משהו שונה לחלוטין, היא מוגדרת, עם דרך להשיג אותה ותוצאות מופלאות עימה. אני כל כך נרגשת כל כך מתפעלת שהחלטתי לכתוב לכם שתדעו גם.

אבל לפני כן מהמקום הזה הבטתי לאחור בהתפעלות לא פחותה, על כל דרך התפתחות האדם, יצור עם יכולת אין סופית להתפתחות. יצירתיות מדהימה לממציא פתרונות חכמים ומתוחכמים יותר ויותר לבעיות שנתקל בהן כדי לשפר וליעל את חייו. אבל לשם מה? להרוס את סביבתו, להרוג בבני מינו, לפתח תרבויות שמבוססות על שנאה הדדית וניצול "כל דה אלים גבר". לבנות מגדלים שראשם בשמים, פיתוח דתות ואמונות שנועדו לפיתוח פנימיתו, נשמתו, שהביאו לפאנאטיות ודורסנות אף יותר גדולה. ומהמקום הזה אני מרגישה…שהכול מכל כול בדרך השתוקקות האדם לאושר חיפוש החיבוק של משהו ארטילאי שמדברים בו בקול רך חרישי ועורג, "אהבה".

בתקופתנו  כבר הגענו לנוחיות ,שפע גשמי, ברוב העולם פסקנו ממרוץ להישרדות. כל המידע הקשרים, הצרכים ניתן להשיג במכשיר הזעיר שבידינו, בלחיצת כפתור. והיצור העליון הזה פתאום ניצב בפני שאלה, בעצם בשביל מה אני חי? ניצב בפני צורך למלא במשמעות יותר גבוהה את חייו.

ואני אומרת מהמקום הזה, שכל התפתחותו, הפוטנציאל המופלא שבו, הוא כדי להגיע אל הדרגה העליונה, הגבוהה ביותר להתפתחותו, שזקוקה לכל יצירתיותו לכל תאותנותו להשגים, כל העוצמות האלה כולן במטרה אחת "להפעיל את כוח האהבה" . על הכוח המיוחד "כוח האהבה" מלמדים בני ברוך מזווית חדשה.

פורסם בקטגוריה אירוע. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.