9 מושגים על טפטים ועיצוב שאולי לא הכרתם

מה זה באטיק? באטיק זו צורה גיאומטרית ללא כיוון ברור ובעלת השפעה מזרחית – הודית. בדרך כלל יש רקע שיוצר הרגשת תבנית אורינטאלית והשם עצמו מתייחס לשיטת הצביעה על בד על ידי ציפוי עם ווקס ניתן להסרה שמכסה את החלקים שלא רוצים לצבוע.

ואם אתם שואלים את עצמכם מהו דימום בעיצוב? אז דעו לכם כי בהדפסות, פיזור של פיגמנטו מעבר לקווי המתאר של העיצוב או ההופעה של צבע אחד דרך צבע אחר נקראת לעיתים דימום של צבע וזאת בשונה מהדפסה בבלוקים שבה פשוט לוקחים בלוקים מעץ שנחתכים בצורת העיצוב הרצויה ומדפיסים בעזרתם את הטפט הרצוי.
אבל כיום זה הוחלף על ידי שימוש במשי כאמצעי לעיצוב.

מושג חשוב נוסף הוא בולט – בולט מתייחס לגליל של בד או טפטים מעוצבים באורך נתון שמגולגל ומוכן לשימוש. כאשר מכינים את הטפטים עם דבק על ידי קיפול משטחים מודבקים יחד זה נקרא בוקינג ומה שמגביל את הטפטים מכונה גבולות או גבולות מעוצבים. גבולות מגיעים בכל גודל ורוחב ובכל סיטואציה כדי להתאים את הצביעה לעיצוב. הגבולות הם בדרך כלל דוגמאות מטפטים שונים שמציעים כיום בשוק וניתן לרכוש אותם בנפרד כדי להשלים את העיצוב במדית הצורך בין אם מתחת לתקרה או סביב החלון או משקוף הדלת.

תפר כפול: התפר הפופלרי ביותר בטפטים כאשר הקצה של שני פסים מודבק יחד בלי שום מרווח או פער בין הפסים. תפר כפול בדרך כלל יחבר בין הטפטים של הקירות לטפטים של התקרה – טפטים של התקרה ולא טפטים לארונות הם טפטים פשוטים, גיאומטרים לרוב אם עם תבניות סימטריות שמצליחים להיראות טוב מכל כיוון ולכן הם מתאימים מאוד לטיפוט התקרה. יש מקרים שבהם הכי טוב פשוט להמשיך את הטפטים לקיר אל התקרה באותו קו עיצובי אך ישנם מקרים שהדבר אינו אפשרי, במיוחד בתקרות שטוחות סטנדרטיות.

המושג האחרון שבו אגע הוא מרכז העניינים – מרכז העניינים שבחדר או בחלל מסוים הוא המיקום שבו יופיע המוטיב המרכזי, האלמנט העיצובי שאמור למשוך אליו את מלוא תשומת הלב ולכן חשוב שהוא יהיה בגובה העין ובמיקום מרכזי בחלל החדר ובקיר שעומד כנגד הכניסה אל החדר.

פורסם בקטגוריה אירוע. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.