בנט נמנע, שקד התנגדה: הממשלה אישרה את הקמת ועדת החקירה לעניין הצוללות

שקד, היחידה שהתנגדה למהלך, טענה לשימוש יתר בוועדות החקירה הממלכתיות. "חשש שוועדה כזו תפר את האיזון בין הדרג המדיני לצבאי". השרים הנדל ואלקין ששקלו להימנע – החליטו לתמוך. לפיד: קומבינת הצוללות – כתם על ביטחון המדינה. גנץ בירך: "צורך ביטחוני מהמעלה הראשונה"

הממשלה אישרה היום (ראשון) את הקמת ועדת החקירה הממלכתית לעניין הצוללות וכלי השיט. זאת, יותר מחמש שנים אחרי שנחשפו לראשונה החשדות לשחיתות ברכש הצוללות מגרמניה. שרת הפנים איילת שקד התנגדה להצבעה וראש הממשלה נפתלי בנט נמנע. השרים יועז הנדל וזאב אלקין מתקווה חדשה ששקלו להימנע או להתנגד תמכו בסופו של דבר.

ראש הממשלה נפתלי בנט נימק בישיבה את החלטתו להימנע. "כמי שפיקד על מבצעים ולחם, חלילה לכל אדם לחשוב שהוא נושא בנשק הלא נכון בגלל שחיתות או דבר מהסוג הזה. להבנתי, ביארנו את זה. מה שחשוב הוא שהנושא לא ישמש לניגוח פוליטי וחלילה להגברת המחלוקות והשנאה".

שרת הפנים איילת שקד התנגדה להצעה והסבירה את החלטתה. "עד שנת 2020 ממשלות ישראל הקימו 14 ועדות חקירה, בדרך כלל לא הקימו ועדות חקירה למעשים של ממשלות קודמות. אנחנו מוצאים את עצמנו מקימים כבר שתי ועדות חקירה על דברים שקרו בממשלות קודמות. הצבעתי בעד ועדת החקירה של מירון כי חשבתי שבמקום שבו נהרגו כל כך הרבה אנשים בוודאי צריך לבדוק, וזה היה ממש בסמוך להקמת הממשלה. לכן חשבתי שזה דבר נכון. אני מרגישה שהממשלה הזו מתחילה לעשות 'אביוז' לכלי הזה, שצריך להשתמש בו במשורה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.