הרצוג לשגריר ארה"ב: "שומרים על כל האופציות למקרה שהדיפלומטיה עם איראן תיכשל" – kiryatgatim.co.il

הנשיא אמר לניידס, עם כניסתו לתפקיד השגריר בישראל, כי ירושלים עוקבת מקרוב אחרי המו"מ עם טהראן, והתייחס לאפשרות שהוא לא יצלח. "אם הקהילה הבינלאומית לא תנקוט בצעדים נחרצים בנושא זה – ישראל תעשה זאת. ישראל תגן על עצמה בעצמה", אמר הרצוג

נשיא המדינה יצחק הרצוג אמר היום (ראשון) לשגריר ארצות הברית בישראל תומאס ריצ'ארד ניידס כי "ישראל תברך על פתרון דיפלומטי מקיף שיפתור אחת ולתמיד את סוגיית איום הגרעין האיראני. במקרה שלא יושג פתרון כזה ישראל שומרת את כל האופציות על השולחן, ואם הקהילה הבינלאומית לא תנקוט בצעדים נחרצים בנושא זה – ישראל תעשה זאת. ישראל תגן על עצמה בעצמה". את הדברים אמר הרצוג בטקס כניסתו לתפקיד של ניידס, שקיבל היום את כתב האמנה.

"בלי ספק האתגר הגדול העומד בפני ישראל וארצות הברית הינו האיום המשותף של איראן", אמר הרצוג. אנו עוקבים מקרוב אחר המשא המתן של הקהילה הבינלאומית עם איראן". הבוקר, נודע לוואלה! כי ניידס הקדים את הגשת כתב האמנה שלו לנשיא הרצוג, כדי להימנע מקיום הטקס במקביל לאישור תכניות הבנייה לשכונה יהודית חדשה בעטרות שבמזרח ירושלים.

ניידס, שהגיע לישראל בסוף החודש שעבר, אמור היה להגיש את כתב ההאמנה שלו בטקס רשמי בבית הנשיא מחר בבוקר, ביחד עם השגרירים החדשים של שוויץ, האיחוד האירופי, רואנדה ואיטליה. מחר מתוכננת להתכנס גם הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בעיריית ירושלים לאישור תכנית הבנייה לשכונה היהודית החדשה בעטרות, שמעוררת ביקורת ומחאה בממשל האמריקני. לפי מקורות דיפלומטיים, כדי להימנע ממבוכה, בשגרירות ארצות הברית ביקשו להקדים את הטקס של השגריר האמריקני ולקיים אותו היום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.