שעות להחלת ההגבלות בקניונים, בעלי עסקים זועמים: המתווה לא ברור, מדובר בבדיחה

בקניון הגדול ביותר באזור הדרום שולחנות המסעדות כבר קופלו, ובעלי העסקים כועסים על איסור הישיבה במסעדות המזון המהיר והדרישה לבדוק את התו הירוק של הלקוחות. "במגבלות אין היגיון. אם אפשר לאכול במסעדות בחוץ, אז למה לא בקניון?"

פחות מיממה לכניסת תקנות הקורונה החדשות במרכזי הקניות, בעלי עסקים בקניון הגדול בדרום זועמים על הממשלה, אומרים כי הם כלל לא מבינים את המתווה החדש, וחוששים כי הוא יפגע קשות בעסקים. עיקר הביקורת של בעלי העסקים מופנית להבדלים בדרישות בין החנויות השונות, לאיסור הישיבה במסעדות המזון המהיר, ולדרישה מבעלי החנויות לבדוק את התו הירוק – במקום מהשומרים בכניסה לקניון.

התקנות שהוכרזו בשבוע שעבר וייכנסו לתוקף החל מחצות, נועדו לסייע בבלימת התפשטות זן האומיקרון. במסגרת ההגבלות, מתחמי המסחר הסגורים יעבדו לפי תו סגול על פי יחס תפוסה של אדם אחד בכל 15 מטרים, ובחנויות גדולות במיוחד, ששטחן גדול מ-100 מ"ר והן אינן מוגדרות כחנויות חיוניות, הכניסה תתאפשר רק לבעלי תו ירוק. גם דוכני מזון ומסעדות בקניונים יספקו שירות רק לבעלי תו ירוק, וגם זאת – באמצעות איסוף עצמי, ללא ישיבה במקום. גם עובדי העסקים האלה חייבים להיות בעלי תו ירוק.

מן התקנות החדשות יוחרגו מקומות המספקים שירותים חיוניים, כגון חנויות למוצרי היגיינה, חנויות אופטיקה, חנויות למכירת עזרים רפואיים, מרכול, מכולת או סופרמרקט. התקנות החדשות באו לאחר הביקורת שנמתחה על ניסיונם הקודם של השרים להנהיג תו ירוק בקניונים, ולספק צמידים בכניסה.

בגראנד קניון שבבאר שבע החלו כבר היום בשעות הצהריים לקפל שולחנות בקומת האוכל המהיר, ובעלי המסעדות חוששים ממכה כלכלית. "נותנים לנו את האחריות לבדוק תו ירוק, זה יפגע ב-50% מההכנסה שלנו. מה הטעם שאנחנו נבדוק תו ירוק? שבכניסה לקניון יבדקו", אומר אלכס אליאשוב, מנהל מסעדת "המקסיקני" בקניון, שסבור כי הממשלה צריכה לפצות את בעלי העסקים. "הממשלה לא רוצה לפצות. [אנחנו] משאירים עובדים, העלויות אותן עלויות – אבל לא מפצים. עושים כדי לצאת ידי חובה – זה לא בסדר. העיקר העבירו תקציב", הוא אומר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.