אוקטובר משתלם: החודש שצבע בירוק את קרנות ההשתלמות

הטבלה לא משקרת: חברות הטכנולוגיה האמריקאית משכו מעלה בחודש אוקטובר את תשואות קרנות ההשתלמות הישראליות, ובראשן 'אנליסט' וילין-לפידות. נועם רוקח, סמנכ"ל ההשקעות 'אנליסט': "מה שסייע באוקטובר: החשיפה הגבוהה לשוק המניות הסחיר, תוך משקל יתר לחברות טכנולוגיה"

חודש במזל שור: שוק ההון האמריקאי החזיר את הצבע הירוק ללחיים של קרנות ההשתלמות הישראליות, שחזרו למגמה חיובית בחודש אוקטובר האחרון עם תשואה ממוצעת של 2.42%, לעומת תשואה ממוצעת שלילית של 0.63% בחודש ספטמבר שלפניו. שיפור מגמות התעסוקה בעולם, על רקע תוצאות עסקיות טובות של חברות מתחומים שונים, שהיו גבוהות מצפי האנליסטים המסקרים את החברות, הובילו לעליות חדות בשווקי המניות בארה"ב ואירופה, שהובלו בעיקר על ידי מניות הטכנולוגיה בארה"ב.

קרן ההשתלמות שהשיגה את התשואה הגבוהה ביותר בחודש הסתווי הייתה זו של בית ההשקעות 'אנליסט' – 2.87%, הגבוהה ב-0.8% מקרן ההשתלמות של חברת הביטוח מגדל, החותמת את הטבלה מלמטה. התשואה הגבוהה יחסית הובילה את קרן ההשתלמות של 'אנליסט' לתשואה מצטברת של 13.19% מתחילת השנה, הממוקמת שנייה אחרי 13.34% תשואה שהשיגה קרן ההשתלמות של בית ההשקעות 'מיטב דש' המובילה את הטבלה לתקופה זו.

נועם רוקח, סמנכ"ל השקעות בבית ההשקעות 'אנליסט', מסר ל'וואלה! כסף' ולמעריב, כי "חודש אוקטובר אופיין בעיקר בתשואה עודפת לשוק האמריקאי בכלל, ולמדד הנאסד"ק בפרט, עם עלייה של 7.3% במדד. לצידו, גם המדדים בבורסה המקומית עלו, כדוגמת מדד ת"א 125 שעלה ב- 3.7%, כאשר הסקטור שהצטיין בשוק המקומי התבטא במדד הבנקים. זה גם חודש שהמשיך את העליות בשוק אגרות החוב הקונצרניות, תוך תשואה עודפת לאפיקים הצמודים, לאור המשך העלייה בציפיות האינפלציה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.